• DEŇ MATIEK-VYSTÚPENIE

• Všetky kvety do rúk mamy skladám ako drahokamy. Za jej lásku, plnú nehy, za zelené detské brehy. Za jej štedrosť, starosť v hlave, za dni šťastné, za dni hravé, za rozprávky nad kolískou, za to, že vždy stojí blízko.

• Medzinárodný týždeň povedomia o komposte-SÚŤAŽ

• Medzinárodný týždeň povedomia o komposte (International Compost Awareness Week) je najväčšia a najkomplexnejšia vzdelávacia iniciatíva o kompostovaní. Jej cieľom je spolupracovať na zvýšení povedomia verejnosti o tom, prečo by sme mali kompostovať biologický odpad a využívať kompost na zlepšovanie kvality pôdy. Koná sa každý rok počas prvého celého májového týždňa, v tomto roku 5. – 11. mája. Každý rok má inú tému, tohtoročnou témou je: Kompost...Majster prírody v oblasti klímy.

Pre žiakov sme pripravili aktivitu s názvom FOTO MŇA, KOMPOSTÉRA A ODPADU.

Viac čítaj na plagáte pod týmto príspevkom.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme.

Dnešný deň bol venovaný našej planéte Zem. Pestré aktivity sprevádzali žiakov počas celého dňa.

• OZNAM KNIŽNICA

• V pondelok (8.4.2024) sa chystáme (II. až IV. ročník) navštíviť knižnicu pre mládež mesta Košice menom Hornádka na Hútnickej ulici.

Aj keď sa návšteva bude konať v priebehu ŠKD, navštíviť knižnicu môžu aj žiaci, ktorí v ŠKD prihlásení nie sú.

Prepravovať sa budeme  prímestskou autobusovou dopravou, doprava je hradená zo ZRPŠ. Žiaci, ktorí budú mať záujem o vypožičanie knihy, si budú musieť na pobočke pri návšteve založiť knižný preukaz ktorého cena je 1€. Preukaz si uhrádzajú sami. Následné vrátenie kníh nie je zabezpečované školou.

Zobrať si : ruksak, nápoj, niečo na zahryznutie, 1€ (pri záujme vypožičania si knihy)

Odchod z KNH so SAD o 12.38 hod., návšteva knižnice o 13.15 hod., návrat do KNH z knižnice so SAD o 14.38 hod.

• JARNÉ PRÁZDNINY

• Od 26.2. do 1.3.2024 (pondelok-piatok).

Začiatok vyučovania: 4. marec 2024 (pondelok).

Prajeme pekné jarné prázdniny.

• KARNEVAL

• "Už sa fašiang kráti, už sa nenavráti... a dievčatá plačú, už sa nenaskáču," vraví staré slovenské príslovie.  No my si ešte poskákať stihneme, pretože prvého februára nás čaká fašiangová zábava. Deň to bude veselý, tak si nezabudnite priniesť so sebou dobrú náladu a samozrejme MASKU. Tešíme sa na vás.

• RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

• Dňa 22.1.2024 (pondelok) od 15:00 do 16:30 sa uskutoční rodičovské združenie v triedach podľa ročníkov. Tešíme sa na stretnutie.

• VIANOČNÝ POZDRAV

• Mrazivé ticho, všade biely sneh, konečne pokoj, nebo plne hviezd.

Je tu čas vianočný, keď stromček sa ligoce, prajeme vám zo srdca prekrásne Vianoce.

• OZNAM

• Riaditeľstvo ZŠ v Kostoľanoch nad Hornádom oznamuje, že v dňoch 21.12.2023 (štvrtok) a 22.12.2023 (piatok) udeľuje žiakom školy riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov so súhlasom zriaďovateľa ZŠ a RÚŠS v Košiciach. ŠKD a ŠJ nie sú v prevádzke.

• VIANOČNÉ VYSTÚPENIE V MLYNE

• V SOBOTU 16.12. 2023 SA V OBCI KOSTOĽANY NAD HORNÁDOM USKUTOČNIA ADVENTNÉ TRHY V MLYNE. VYSTÚPIA TAM OKREM INÝCH AJ NAŠI ŠKOLÁCI. PRÍĎTE SA NALADIŤ SPOLU S NAMI NA VIANOČNÚ ATMOSFÉRU.

• Jabĺčkový deň

• Bolo raz jabĺčko krásne, malo líčka červené... takouto piesňou odštartovali druháci, tretiaci a štvrtáci jabĺčkový deň. V skupinách sme vymysleli nové jabĺčkové piesne, skúšali sme odpovedať na kvízové otázky o jabĺčku a na konci sme sa ponúkli jabĺčkovými pochutinami, ktoré žiaci pripravili spolu s rodičmi alebo starými rodičmi. Atmosféra bola tvorivá, súťažná a veselá. Nezabudli sme ani na prváčikov, ktorým zákusky takisto veľmi chutili.

Týmto by sme sa chceli poďakovať všetkým deťom a rodičom, ktorí si našli čas a napiekli koláč alebo iné dobroty. Bez Vás, rodičia, a vášho aktívneho zapájania sa do života školy, by to nebola škola rodinného typu. A práve to robí našu školu inou.